Sabun

Sabun, tarihin en eski temizlik malzemeleri ve hijyen araçlarından biridir. Binlerce yıldır kullanılan sabunlar, hem kişisel hijyenin sağlanması hem de çeşitli temizlik işleri için kullanılır. Günümüzde ise sabunlar, farklı ihtiyaçlara ve tercihlere göre çeşitlenmiş ve geliştirilmiştir. Sabun, kişisel bakımın da temelini oluşturur. Cilt temizliği için kullanılan sabunlar, cildin kirden ve yağdan arınmasını sağlar. Bunların yanı sıra, sabunlar çeşitli kokularla ve özelliklerle zenginleştirilerek duş keyfini artırır ve cilde hoş bir koku sunar.

Sabunun Önemi

Sabun, günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve temel bir hijyen ürünüdür. Sağlık uzmanları, düzenli olarak elleri sabunla yıkamanın enfeksiyon riskini azalttığını vurgular. Sabun, yağları ve kirleri temizlerken aynı zamanda mikropların da öldürülmesine olanak sağlar. Bu yüzden, sabunun doğru kullanımı hastalıkların yayılmasını önler.

 

Sabun Çeşitleri

  • El Sabunları: El sabunları, günlük hijyenin temelini oluşturur. Ellerin temizlenmesi için kullanılan el sabunları, çeşitli kokularla ve cilt tiplerine uygun şekilde üretilirler. Antibakteriyel el sabunları, mikroplarla mücadele eder ve cildi temizler.
  • Yüz Sabunları: Yüz cildi, vücudun diğer bölgelerinden daha hassastır ve özel bakım gerektirir. Yüz sabunları, yüzde biriken yağ, kir ve makyajı temizlerken cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olurlar. Bununla beraber, parfümsüz ve alerjik reaksiyonlara yol açmayacak şekilde üretilirler.
  • Vücut Sabunları: Vücut sabunları, tüm vücudu temizlemek için kullanılır. Duş veya banyo esnasında vücuda uygulanır ve cildi kirden arındırır. Kokuları ve özellikleri çeşitlilik gösterir, bu sayede herkesin tercihine uygun bir vücut sabunu bulunur.
  • Organik ve Doğal Sabunlar: Son yıllarda organik ve doğal ürünlere olan ilgi oldukça arttı. Bu sayede, organik ve doğal içeriklere sahip sabunlar da ön plana çıktı. Kimyasal içeriklerden arındırılmış olan bu sabunlar, en çok bitki yağları, esansiyel yağlar ve diğer doğal içeriklerle zenginleştirilir. Cildi nazikçe temizler ve doğal içerikleri sayesinde cildi besler.
  • Sıvı Sabunlar: Sıvı sabunlar en çok pratik kullanımıyla tercih edilir. Pompalı şişelerde bulunan sıvı sabunlar, hem el hem de vücut temizliği için kullanılır. Kolay uygulanır olmaları ve hijyenik bir kullanım sunmaları ile ön plana çıkarlar.
Sabun
₺215,00 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Sabun
₺85,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
Sabun
₺140,00 KDV Dahil
₺155,00 KDV Dahil
Sabun
₺140,00 KDV Dahil
₺155,00 KDV Dahil
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR